מחירון גישור מעודכן ל-2022

הישראלי לגישור ובוררות 1 מחירון גישור מעודכן ל-2022

כמה היינו רוצים שהכל ילך לנו חלק בחיים, שנוכל להגיע להסכמות תמיד מבלי להתווכח, ושכל מה שנרצה שיצא לפועל – אכן ייצא לפועל. אולם החיים מלאים בהפתעות, והרבה פעמים אנחנו מגיעים למצב שבו אנחנו ניצבים אל מול מי שהיינו בטוחים שיהיה השותף העסקי הכי טוב שלנו, העובד הכי טוב שלנו או הלקוח הכי טוב שלנו ולפתע מתרחש סכסוך ביננו ואנחנו מגלים שקיימת בינינו תהום ענקית של חוסר הסכמות.

אנחנו פה כדי לספר לכם שבמקרים רבים מומלץ לפתור את המחלוקות באמצעות גישור ולאו דווקא באמצעות הליכים משפטיים אשר יכולים לקחת שנים ארוכות. כדי שתבינו לקראת מה אתם הולכים, ריכזנו לכם כאן פרטים שחשוב להכיר לפני שפונים לתהליך של גישור, כולל מחירון גישור מעודכן ועוד כמה תשובות לשאלות שבוודאי מעסיקות אתכם.

מחירון גישור מעודכן ל-2022

מחירון גישור הוא עניין שמשתנה בין חברת גישור אחת לבין חברת גישור אחרת, משתנה בהתאם לנושא הגישור, משתנה בהתאם לאורך התהליך, משתנה בהתאם לאופי ועברו של המגשר ועוד. המחירים שנציין כאן כרגע הם טווח כללי של מחירים, והם עשויים כמובן להשתנות בהתאם לתהליך הגישור הפרטי שלכם:

תוכן עניינים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחיר לגישור בנושא גירושין

גישור בנושא גירושין הכולל פגישת התאמה וכן כחמישה מפגשי גישור, ניסוח טיוטה לקראת הסכם גירושין – כ-9,000 ₪ עבור כל הפרטים המפורטים כאן. מדובר כאן על חבילה רחבה במיוחד שיכולה לסייע ולהתאים לשני צדדים שיודעים שהם עומדים בפני הליך גישור לא פשוט, עם המון אינטרסים משותפים מצד אחד וגם עם המון קונפליקטים מהצד השני.

מחיר לגישור אשר מתבצע ע"י עורכי דין

מחיר שעת גישור שנקבע לפי בין 1,200 ₪ לבין 2,200 ₪. גם כאן מדובר על גישור מקצועי על ידי אנשים שעוסקים ביישוב סכסוכים ופתרון קונפליקטים מדי יום ביומו, ולכן הוא יתאים לסוגי גישור מורכבים יותר.

מחיר לגישור אשר מתבצע ע"י שופט בדימוס

מחיר שעת גישור שנקבע לפי בין 1,800 ₪ לבין 2,800 ₪. גישור זה יהווה גישור מקצועי עם אדם בעל רקע וניסיון ביישוב סכסוכים, והוא מתאים לשני צדדים שהתקשורת ביניהם זקוקה להכוונה אינטנסיבית והדוקה.

מחיר לגישור אשר מתבצע ע"י מגשרים שאינם משפטנים 

בין 250 ₪ לשעת גישור לבין 550 ₪ לשעת גישור מכל צד. כלומר, בין 500 ₪ לבין 1,100 ₪ בסך הכל עבור שני הצדדים. סוג גישור זה אומנם לא יביא איתו מומחיות משפטית, אך בהחלט עשוי להיות שימושי עבור צדדים שמתקשרים בצורה טובה ביניהם וזקוקים רק להכוונה קלה וייעוץ.

כמה משקל צריך לתת למחיר כשבוחרים מגשר?

המחיר של תהליך הגישור הוא זול ונוח יותר בצורה משמעותית מאשר המחיר של הליכים משפטיים כאלה ואחרים, זאת הודות לגורמים כמו אורך התהליך, אופי התהליך ועוד. ועדיין, יש כמה גישות שונות כאשר מסתכלים על מחירון גישור – רוב האנשים כמובן מנסים לחסוך כסף איפה שניתן, גם כשמדובר בגישור, ולכן יקחו בחשבון את אורך התהליך מצד אחד ומצד שני גם את התמחור הפרטי של כל מגשר.

אם תשאלו אותנו, להבדיל מדברים אחרים שבהם אפשר לחסוך כסף כמו להעדיף רכישת בגד כזה או אחר בהתאם למחיר שלו, כאשר מדובר על גישור מדובר על תהליך שצריך שיביא איתו תוצאות טובות – אחרת אין לו ערך אמיתי. לכן, בחירת המגשר לא צריכה להיות תלויה באופן מוחלט במחיר הגישור, אלא צריכה גם להתחשב בכישורי המגשר.

לצד זה, חשוב להגיד גם שבמידה ואתם יודעים שהתקשורת בין שני הצדדים היא טובה ופתוחה והצד השלישי, המגשר, נבחר רק על מנת להוות אוזן קשבת ולהציף נושאים מסויימים שאולי לא חשבתם עליהם – ייתכן וגם מישהו ללא רקע מקצועי יוכל לסייע בצורה לא פחות טובה. בצורה זו תוכלו להרוויח גם פתרונות נהדרים מצד אחד, וגם לחסוך כסף מהצד השני.

מחירון גישור
מחירון גישור

ואם כבר מדברים על מחירים, מה לגבי התהליך?

עוד לפני שנציג בפניכם מחירון גישור, חשוב להבין איך התהליך הזה עובד. תהליך הגישור מתבצע בצורה שבה שני הצדדים נפגשים עם צד שלישי, המגשר, במטרה להגיע לכדי הסכמה. הצדדים שמגיעים בדרך כלל אל תהליך הגישור הם צמדים שמורכבים מבני זוג שמעוניינים להיפרד או להגיע לכדי הסכמות, שותפים עסקיים, מעביד ועובד, מדינות עם סכסוך מדיני, בני משפחה שמתדיינים על ענייני ירושה, בין לקוחות לנותני שירות, בין שכנים בין עיריות לבין אזרחים ועוד.

העניין עם תהליך הגישור שהופך אותו לשונה מתהליכים אחרים כמו דיונים בבתי המשפט, בוררות ועוד הוא שמדובר כאן על תהליך שבו שני הצדדים מעוניינים בשיח פתוח, הם מחזיקים באינטרסים משותפים כמו גם חילוקי דעות, ולכן מעוניינים להגיע לידי פתרונות משותפים שמקובלים על שני הצדדים.

לסיכום

הצדדים אשר מצויים במחלוקת פונים לגישור רצון לסיים עם העניין כמה שיותר מהר בכמה שיותר יעילות. הרצון הזה משותף גם לשני הצדדים שישמחו לצאת לשגרה לאחר ההסכם החדש.
המגשר תפקידו לנווט את הדיון בין שני הצדדים למקומות הרלוונטים שיוכלו לסייע להם להגיע לכדי הסכמה. הוא צריך להציג בפני הצדדים את האינטרסים המשותפים, את האינטרסים המנוגדים ואת חילוקי הדעות, צריך לשוחח איתם על ההשלכות שעשויות להיות לכל דרך פתרון שבה הצדדים יבחרו, לנסות לקרב ביניהם ולהביא אותם לכדי פשרה בנושאים הבעייתיים ולבסוף לנסח חוזה ברור שעל פיו יצטרכו שני הצדדים לנהוג מאותו הרגע. כשבוחרים בהליך גישור מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה שכן הליכים דרך בתי המשפט יעלו, תמיד, הרבה יותר.

יש לכם שאלות נוספות על גישור? המומחים של המרכז לגישור ובוררות פה למענכם!

שאלות נפוצות

מטרתו של הליך הגישור הוא לקחת את שני הצדדים ולקרב ביניהם, מתוך ידיעה שלשניהם יש גם נקודות של אינטרסים משותפים וגם נקודות של חוסר הסכמה. כלומר, בסופו של תהליך הגישור יכולים שני הצדדים לצאת כאשר הם קיבלו את הדברים שהיו חשובים להם, לצד דברים שהם ויתרו עליהם בשל רמת חשיבות נמוכה יותר.

המרכז הישראלי לגישור ובוררות הינו תולדה של שיתוף פעולה לאומי של 30 הארגונים המובילים בישראל, לצורך יישוב סכסוכים על ידי שופטים בכירים בדימוס ומומחים במגוון תחומי משפט, כלכלה, ניהול משברים ומשא ומתן.

גישור, בוררות ויישוב סכסוכים, הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי, בארץ או בעולם.

אנשי המקצוע במרכז הישראלי לגישור ובוררות הם מהשורה הראשונה בישראל. יחד עם זאת, אנו שומרים על מחירים הוגנים ונגישים, שיהיו זולים עבורך משמעותית מהליכים בבתי המשפט.

ההבדלים בין גישור לבוררות נובעים כולם מכך שבגישור הצדדים מחזיקים באחריות ובשליטה בסכסוך ואינם מעבירים את סמכות ההכרעה למגשר.

כאשר יש צורך במזעור החשיפה לעלות הכרוכה ביישוב הסכסוך, שמירה על השליטה על תהליך יישוב המחלוקות, הסדר מהיר, שמירה על סודיות בנוגע למחלוקת, או שימור או פיתוח של מערכת יחסים עסקית הבסיסית בין הצדדים לסכסוך.

ניתן להשתמש בגישור בכל שלב של סכסוך. לפיכך, ניתן לבחור בו כצעד ראשון לקראת פתרון המחלוקת לאחר שכל משא ומתן שניהלו הצדדים לבדם נכשל. ניתן להשתמש בגישור גם בכל עת במהלך התדיינות משפטית או בוררות כאשר הצדדים מעוניינים להפסיק את ההתדיינות או הבוררות כדי לבחון אפשרות של פשרה.

כללי הגישור קובעים כי עלויות הגישור (דמי הניהול של המרכז, שכר טרחת המגשר וכל שאר הוצאות הגישור) יחולו בחלקים שווים על ידי הצדדים. הצדדים רשאים להסכים לשנות את הקצאת עלויות זו.

מידע נוסף