גישור נדל"ן

הישראלי לגישור ובוררות 1 גישור נדל"ן

האם גישור נדל"ן יכול לפתור בעיות בדרך לרכישת דירה?

אחת השאיפות הגדולות של מרבית האזרחים והאזרחיות במדינת ישראל היא לרכוש דירה בארץ. רכישת דירה היא אחד האקטים הכי חזקים שאדם יכול לעשות, בין אם באמצעות הון עצמי בלבד ובין אם באמצעות משכנתאות והלוואות מסוגים שונים, והיא נותנת ביטחון גם לאותו אדם וגם למשפחתו, ילדיו ועוד. רכישת דירה אולי נשמעת כמו אקט פשוט, אבל בפועל היא עלולה להעלות לא מעט בעיות בין הרוכשים לבין הקבלן, לבין קבוצת המכירות ועוד. גישור נדל"ן יכול לפתור לכם לא מעט בעיות בדרך לרכישת דירה, אז בואו נבין איך הוא קורה.

תוכן עניינים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

גישור נדל"ן – מה זה בכלל?

כשמדברים על גישור נדל"ן מדברים על הליך שנועד להפגיש בין שני צדדים שעלתה ביניהם מחלוקת, ולצרף אליהם מגשר בדרך למציאת הפתרון האולטימטיבי עבורם. בין שני הצדדים, בין אם אלו הרוכשים והקבלן, הרוכשים וקבוצת המכירות ועוד, עלולים לעלות לא מעט ויכוחים לאורך הדרך, שהם פועל יוצא של היעדר הסכם מסודר וחתום, של חריגה מתנאי ההסכם ועוד.

במסגרת הליך גישור נדל"ן הצדדים נפגשים עם המגשר סביב שולחן הדיונים, ומעלים בפניו את הבעיה. לאחר מכן כל צד רשאי להציג את טענותיו בפני המגשר, ולטעון לדרכי פתרון ראויות בעיניו. תפקידו של המגשר הוא לשמוע את שני הצדדים, להציג בפניהם את ההשלכות שעשויות להיות לכל דרך פתרון מוצעת, ולשמור על אוביקטיביות וניטרליות מוחלטות.

מי מחליט על הדרך הנבחרת בסוף גישור נדל"ן?

אי לכך ובהתאם לאובייקטיביות והניטרליות של המגשר, ניתן להבין שגישור נדל"ן מסתיים בהחלטה משותפת של הצדדים על דרך הפתרון. המגשר לא ייקח חלק בהחלטה הזו, ולמעשה תפקידו יהיו לשפוך אור על דרכי הפתרון, ומשם לתת לצדדים להתנהל בכוחות עצמם סביב הנושא. כמובן שהמגשר יכול לסייע גם בניהול התקשורת בין הצדדים, ולדאוג לשיח מכבד ונעים ביניהם.

גישור נדל"ן – מי בכלל צריך את זה?

מה שקורה במסגרת גישור נדל"ן, כאמור, הוא יישוב סכסוך. לכן, לא כל הליך של רכישת דירה יצריך גישור נדל"ן, אך בפועל רבים מההליכים האלו מסתיימים בסכסוך שאותו צריך ליישב. המחלוקות שיכולות לעלות לאורך הדרך הן מגוונות ורבות, והן יכולות להיות קשורות הן בהליך הבנייה של הנדל"ן, הן בהליך הקבלה של הנכס, הן בתנאי התשלום עבור הנכס ועוד.

השאיפה היא כמובן לא להגיע למצב שיש בו צורך לגישור נדל"ן, אך במקרה הצורך אין ספק שמדובר על הליך יישוב סכסוכים שיכול להתאים להרבה מאוד אנשים.

מדוע גישור נדל"ן ולא הליכים אחרים?

גישור נדל"ן הוא הליך פשוט ו"עדין" יחסית להליכים אחרים שבהם אתם עשויים להיתקל לאורך הדרך. לצורך הדוגמה, גם בוררות נדל"ן היא אופציה שקיימת היום כחלק מהליכי יישוב סכסוכים, אולם היא אופציה קצת יותר נוקשה וקצת פחות גמישה. אם נסתכל לרגע על בוררות נדל"ן, נגלה שמדובר על הליך שבו הבורר שיצטרף אל הצדדים לדיון בעניינם יהיה זה שיקבל את ההחלטה עבורם לגבי המשך הדרך, ולא הם. לפיכך, כל מה שהם יכולים לעשות הוא להציג את הצד שלהם ולקוות לטוב.

לעומת זאת, גישור נדל"ן עובד בצורה אחרת כמו שראיתם קודם לכן. הגמישות הגדולה ועצם העובדה שאלו שיקבלו את ההחלטה בסופו של דבר יהיו הצדדים בעצמם – הופכים יחד את גישור נדל"ן להליך הרבה יותר נעים ונוח.

מה בין גישור נדל"ן לבין הליכים משפטיים בנושא?

גישור נדל"ן מומלץ יותר גם ביחס להליכים משפטיים. כמובן שבמידת הצורך ניתן להגיע לבית המשפט ולפתוח דיון בעניין, אולם ככל שניתן להימנע מכך – עדיף. גישור נדל"ן הוא הליך הרבה יותר קצר מאשר הליכים משפטיים, והוא יכול לחסוך לכם שבועות, חודשים ולפעמים אף שנים רבות.

איפה אפשר לעשות גישור נדל"ן?

גישור נדל"ן מוצע היום בכל מיני מרכזים וארגונים, אולם הם לא כולם מציעים את אותה רמת איכות ומקצועיות. לכן, אנחנו במרכז הישראלי לגישור ובוררות מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בדרך לגישור נדל"ן מקצועי ואיכותי, שיוביל אתכם אל תום המחלוקת ויעלה אתכם על דרך המלך אל עבר ההצלחות המשותפות והרכישה האידיאלית. אצלנו תוכלו למצוא מגשרים ומגשרות מקצועיים, אדיבים וסבלניים, שיעזרו לכם לפתור כל בעיה בזמן קצר ובתחושה טובה ונעימה.

שאלות נפוצות