אנשים רבים נרתעים מלחשוב על הליכים משפטיים שמתקיימים בין כתלי בית המשפט, ואפשר להבין את הרתיעה הזו לחלוטין. הליכים משפטיים מתאפיינים באווירה מאוד רשמית ולא נעימה, מתפרשים על פני תקופת זמן ארוכה במיוחד, וגובים לא מעט כספים עבור הוצאות משפטיות שונות – החל מאגרות, דרך עורכי דין ועד תשלומים שנקבעים במסגרת החלטות בית המשפט. היום אנחנו רוצים לספר לכם על 3 דרכים ליישוב סכסוך שיאפשרו לכם להשאיר את בית המשפט מחוץ לתמונה, אז קדימה – בואו נתחיל.

משא ומתן ליישוב סכסוך

יישוב סכסוך הוא הליך שצריך לקרות ברגע שבין שני צדדים או יותר עולה מחלוקת מסוימת. זוהי יכולה להיות מחלוקת שקשורה ביחסי שכנות, ביחסים זוגיים, בשותפות עסקית או בכל דרך משותפת, ומטרת יישוב סכסוך הוא לסייע לצדדים לעלות על דרך המלך כדי להצליח להמשיך לקיים את השותפות בטוב.

משא ומתן הוא הדרך הראשונה ליישוב סכסוך. מדובר כאן על הליך שמיועד לצדדים שמסוגלים לתקשר ביניהם בצורה טובה, קשובה וסבלנית, ולהגיע לפתרון באופן עצמאי.

יישוב סכסוך על ידי הליך גישור

הליך גישור גם הוא ידוע בתור הליך יישוב סכסוך מוכר, נפוץ ונעים. מדובר כאן על הליך שבו אל שני הצדדים המסוכסכים מצטרף מגשר, ששומר על אובייקטיביות וניטרליות לאורך כל ההליך, ותפקידו לשפוך אור ולהבהיר את ההשלכות של כל דרך פתרון שמוצעת על ידי הצדדים. המגשר לא יהיה זה שיקבע עבור הצדדים את דרך הפתרון לסכסוך שלהם, אלא הצדדים בעצמם הם אלו שיקבעו אותה בהתאם להבהרות של המגשר.

הליך בוררות – שלב אחד קדימה

יישוב סכסוך יכול לבוא לידי ביטוי גם דרך הליך בוררות. בהליך זה מצטרף בורר אל הצדדים, שתפקידו יהיה לשמוע את טענותיו של כל אחד מהם, ובסופו של דבר לגבש דרך פתרון באופן עצמאי ולקבוע אותה עבור הצדדים. את דרך הפתרון הזו שני הצדדים חייבים לכבד ולפעול על פיה, וניתן להבין שהליך זה מתאים לצדדים שאינם מצליחים לתקשר ביניהם כהלכה.

מתמודדים עם סכסוך? פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע לכם בדרך יישוב סכסוך שמתאימה לכם.

כתבות נוספות

11.09.2023
גישור עסקי בעולם המודרני
22.12.2022
בית המשפט העליון מצופה לחזק את שיטת הבוררות
19.10.2022
האם הליכי גישור יכולים להציל את חיי הנישואין שלכם?