חלמתם על עסק מסוים כל החיים, ועכשיו הגיע הרגע שבו אתם פותחים אותו עם מייסדים שותפים. מזל טוב! אין ספק שמדובר על מעמד מרגש במיוחד, שיכול להוביל אתכם אל עבר הגשמת חלומות, שאיפה ליעדים והתמודדות עם אתגרים מעניינים. רגע לפני שכל זה קורה והופך למציאות, הנה 3 עובדות מעניינות על הסכם מייסדים – ההסכם שבשום פנים ואופן לא כדאי לכם לוותר עליו.

עובדה מס' 1 – הסכם מייסדים מונע בעיות

הסכם מייסדים הוא הסכם שבמסגרתו אתם מגדירים ביחד עם המייסדים השותפים שלכם את כל הסעיפים שקשורים בניהול העסק. הסכם מייסדים הוא זה שיכול לבטא בצורה ברורה לכל הצדדים את האמונות, הדרכים וההגבלות השונות שקשורות בניהול העסק שלכם, וברגע שכל הקלפים מונחים על השולחן ומוגדרים במסגרת ההסכם – מדובר על מתכון מנצח למניעת בעיות עתידיות.

עובדה מס' 2 – הסכם מייסדים עוזר ברגע האמת

העובדה השניה והלא פחות מעניינת היא שבהינתן שקיים הסכם מייסדים חתום ומקובל על כל הצדדים, ועדיין מתעוררות בעיות בין המייסדים לאורך הדרך העסקית המשותפת שלהם – ניתן לשלוף את ההסכם ולהיעזר בסעיפים הכתובים בו לצורך יישוב העניין. באופן הזה, ברגע האמת אתם יודעים שיש לכם מסמך מעוגן שאתם יכולים לחזור ולקרוא בו למען פתרון הבעיה שהתעוררה.

כמובן שעל מנת שהסכם מייסדים יהיה בר תוקף, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע מתחום עריכת הדין על מנת לערוך אותו בנוסח משפטי ולחתום עליו בנוכחותם.

עובדה מס' 3 – בהיעדר הסכם מייסדים, יש פתרונות

העובדה השלישית שבוודאי יכולה להיות רלוונטית לרבים מכם היא שגם אם יצאתם לדרך עסקית משותפת עם מייסדים נוספים – עדיין יהיה לבעיות שעלולות להתעורר בדרך פתרון.

אנחנו במרכז הישראלי לגישור ובוררות עוסקים ביישוב סכסוכים על מגוון ההליכים השונים. אם לא חתמתם על הסכם מייסדים בתחילת הדרך והתעוררה ביניכם מחלוקת, תוכלו להגיע אלינו למרכז ולהסתייע באנשי המקצוע המעולים שלנו שיעזרו לכם למצוא פתרון למחלוקת, ולהחזיר אתכם לדרך העיסקית הנהדרת שלכם. פנו אלינו עוד היום ונשמח להדריך אתכם בדרך לפתרון הבעיה, תוך מתן שירות מעולה ומקצועי ביותר.

כתבות נוספות

11.09.2023
גישור עסקי בעולם המודרני
22.12.2022
בית המשפט העליון מצופה לחזק את שיטת הבוררות
19.10.2022
האם הליכי גישור יכולים להציל את חיי הנישואין שלכם?